Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi

Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi
Kalp ve damar cerrahisi (kardiyovasküler cerrahi), kalp ve büyük damarların ameliyatını ifade ediyor. Bu ameliyatlar; genellikle kalp damar hastalıklarının belirtilerini, doğuştan gelen kalp hastalıklarını veya kalp kapak hastalıklarını tedavi etmek için yapılıyor.

Kalp damar hastalıkları; genel olarak damarların daralması ve tıkanması sonucu ortaya çıkan ve kalp krizi, göğüs ağrısı ya da felç (inme) ile sonuçlanabilen rahatsızlıkları tanımlıyor. Ayrıca; kalp kasını, kalp kapaklarını veya kalp ritmini etkileyen rahatsızlıklar da kalp hastalıkları olarak ele alınıyor.


Kalp ve Damar Hastalıkları Nasıl Tedavi Ediliyor?

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi; kalp damar hastalıklarının tedavisinde minimal invaziv ve robotik cerrahi yöntemlerin yanı sıra açık, kapalı ve kombine endovasküler tedavi yöntemlerini de uygulayan bir mükemmeliyet merkezi olarak yurt dışında da tanınıyor.

Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde 30 yılı aşkın süredir, tüm yaş gruplarından binlerce kalp hastasının cerrahi tedavisi başarıyla gerçekleştiriliyor ve her yıl 2000’den fazla kalp damar ameliyatına imza atılıyor.
Multidisipliner yaklaşımıyla tüm hastalar için özellikli hasta bakımı programı geliştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde, yüksek riskli kalp hastaları da başarıyla tedavi ediliyor. Kardiyoloji Bölümü ile yakın iş birliği içinde çalışan Kalp ve Damar Cerrahisi Tıbbi Bölümümüz ayrıca Çocuk Kalp Sağlığı ve Cerrahisi Merkezi ile Kalp Nakli ve Kalp Destek Sistemleri Merkezimiz ile de güçlü bir ekip çalışması içinde bulunuyor.

Merkezimizin İşbirliği İçinde Çalıştığı Bölümler Hangileridir?

Kalp ve Damar (Kardiyovasküler) Cerrahisi Bölümü: Grup Florence Nightingale Kardiyovasküler Cerrahi Bölümümüzde; başta koroner arter by-pass cerrahisi olmak üzere kalp kapak cerrahisi ve tamiri, aritmi cerrahisi, büyük damar cerrahisi (aortik cerrahi), boyun karotis damarı (şah damarı) ameliyatları başarılı ile yapılmaktadır. Ek olarak, tüm erişkin doğumsal kalp hastalıklarının tedavisini kapsayan kardiyovasküler ameliyatlar ve kalp nakli başarı ile uygulanıyor.

Bölümümüzde, günümüz erişkin kalp cerrahisinin en modern yöntemlerinden biri olan “Minimal invaziv kalp ameliyatları” uygulamaları da gerçekleştiriliyor. Robotik kalp cerrahisi olarak tanımlanan, küçük kesilerle büyük kalp ameliyatlarının geçekleştirildiği Kardiyovasküler Cerrahi Bölümümüzde, Port Access (küçük açıklıktan) kapak ameliyatları, endovasküler cerrahi (TEVAR) operasyonları ve ameliyatsız kalp kapak değişim programı (TAVI) da 2009’dan bu yana başarıyla uygulanıyor.
Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kardiyovasküler Cerrahi Bölümümüzde, anevrizmalar ile diğer atardamar hastalıklarının cerrahisi de açık ve kapalı (endovasküler stent) yöntemlerle başarılı bir şekilde tedavi edilirken; toplardamarlardaki varislerin tedavisinde de en güncel yöntemler uygulanıyor.

Birim Bulunan Hastanelerimiz
Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi biriminden
Uzman Görüşü Alın

Uzman Görüşü Alın

Adınız Soyadınız
GSM
Eposta Adresiniz

    Doktorlarımız